Prvňáčci v knihovně
V pátek 14. 2. navštívily děti z 1. tříd Regionální knihovnu v Karviné. Formou úžasného scénického čtení se seznámily s moderní pohádkou Flouk a Líla. A o čem byla? Líný kocour Flouk a počítačová myška Líla se setkali v reálném světě a stali se kamarádi. Děti pozorně naslouchaly a čtení je vtáhlo do děje. Moc se jim to líbilo.

Navštivte fotogalerii!

Flouk a Líla
Flouk a Líla Flouk a Líla
Flouk a Líla
Flouk a Líla Flouk a Líla

A zápis do prvních tříd se blíží.....a my připravujeme pro budoucí prvňáčky různé akce! Dnes si přišli vyzkoušet,  jaké to bude v první třídě a vydrželi pracovat celou hodinu s našimi prvňáčky a paní učitelkou.

A dále ještě prozradíme, že na ně čeká návštěva čtenářského klubu, veselé čtení, škola nanečisto a pak hurá k zápisu a do první třídy! Těšíme se na vás!

Navštivte fotogalerii!

V rámci hodin vlastivědy a v hodině informatiky jsme pracovali na projektu „Cestujeme po Evropě“. Rozdělili jsme se do skupin a vybrali si stát Evropy, který nás zajímal.V hodině informatiky jsme vyhledávali potřebné informace, zajímavosti, obrázky, které nám poté paní učitelka vytiskla. Při práci jsme se zaměřili na základní fakta o státu, povrch, osobnosti, zajímavosti a jídlo.

Francie, Švýcarsko, Řecko, Chorvatsko a Norsko byly státy, do kterých jsme vycestovali.

Po dokončení svých projektů každá skupina seznámila s výsledky své práce ostatní spolužáky. Při prezentaci jsme měli všechny pozvat na výlet a doporučit, co v dané zemi navštívit.

 Žáky projekt, dle jejich sebehodnocení, velice bavil. Ocenili, že se dozvěděli něco nového, zajímavého o státech, o kterých zatím nic moc nevěděli. Práce ve skupinách mají rádi a aktivně se do ní zapojují téměř všichni.

 Navštivte fotogalerii!

Mgr. Stanislava Sachová a třída 5.A

Cestujeme po Ev...
Cestujeme po Evropě Cestujeme po Evropě
Cestujeme po Ev...
Cestujeme po Evropě Cestujeme po Evropě

 

Tento týden navštěvují hodiny anglického jazyka v rámci projektu Edison tři zahraniční studenti: Omer Can z Turecka, Jane z Tchaj-wanu a Cathleen z Indonésie. Během jejich prezentací, které probíhají v anglickém jazyce, se žáci seznámí se zajímavými informacemi o zemích, ze kterých studenti pocházejí. V úterý si mohli s našimi žáky připravit a ochutnat české bramboráčky, které provoněly celou školu.

Navštivte fotogalerii!

Vyučující AJ

EDISON 2020
EDISON 2020 EDISON 2020
EDISON 2020
EDISON 2020 EDISON 2020

Tak jsme se konečně dočkali.Dlouho plánovaná exkurze pro 6.ročník do Planetária se mohla uskutečnit.V pondělí 27.1.jsme v půl deváté odjeli autobusem směr Ostrava.
V Planetáriu jsme si nejprve prohlédli expozici a vyzkoušeli jsme si, jak lehce by se nám skákalo na Měsíci,otáčeli jsme se pomocí gyroskopu,termovizí zkontrolovali teplotu jednotlivých částí těla,pořádným dupnutím rozkmitali seismograf...a prohlédli si ještě spoustu dalších zajímavých věcí souvisejících s vesmírem.
V následující hodině nás čekal program v samotném Planetáriu.Proletěli jsme se Sluneční soustavou,zkontrolovali noční oblohu nad Ostravou a bonbonkem byl film Bouřlivá Země,který nás vtáhl do děje.Právě probrané učivo o sopkách a zemětřesení bylo doplněno ukázkami a animací,toho jak to probíhá.Byli jsme součástí vlny tsunami,ocitli jsme se ve městě ničeném zemětřesením a uvědomili si že Země je opravdu živá planeta.
Program celé exkurze byl velmi zajímavý a moc se všem líbil.
Za kabinet zeměpisu Mgr.Zdenka Schenková a Mgr.David Badura

Předvánoční čas nemusí být jen shon za nákupem dárků, uklízení domácnosti, pečení cukroví. Žáci naší školy - Klárka, Anežka a Danek se rozhodli v tomto čase udělat ještě jeden dobrý skutek a navštívili Domov důchodců v Karviné, kde přečetli pohádky a rozdali všem přítomným i malý dáreček s věnováním a popřáli pohodové vánoční svátky a do nového roku především zdraví, protože bez něj jde v životě všechno tak nějak hůř. Věříme, že návštěva našich žáků potěšila všechny babičky i dědečky a udělala jim radost.

Navštivte fotogalerii!

P. Bartošová

Ohlédnutí za př...
Ohlédnutí za předvánočním časem Ohlédnutí za předvánočním časem
Ohlédnutí za př...
Ohlédnutí za předvánočním časem Ohlédnutí za předvánočním časem

Školního kola OL z českého jazyka se zúčastnilo celkem 17 vybraných žáků 8. a 9.ročníku. Mezi nejúspěšnější řešitele patří:

1. Szajkó Matyas 9.B
2. Pachotová Michaela 9.B
3. Kupczaková Klára 8.B

V Okresním kole olympiády z českém jazyce naši školu reprezentovali Matyas Szajkó a Míša Pachotová. Sice se na výherních příčkách neumístili, ale i přesto jim gratulujeme.

P. Bartošová

Podkategorie