Vlastivědná exkurze pátého ročníku

Zveřejněno: 31. května 2019

Žáci 5. ročníku absolvovali v rámci vlastivědy exkurzi, která byla zaměřena na okolí našeho města. Cesta autobusem měla za cíl navštívit tři hlavní zastávky, které žákům přinesly zajímavé informace o blízkém okolí. První zastávkou byl PĚCHOTNÍ SRUB MO S-5 nedaleko města Bohumín. Jednalo se o pohraniční válečný bunkr, který v minulosti sloužil pro obranu našeho území. Druhou zastávkou byl KOSTEL SV. PETRA Z ALKANTARY, známý jako "šikmý kostel". Tento kostel jsme navštívili a dozvěděli jsme se, že podlaha, která byla očividně nakloněna, je zcela rovná (dokázáno pomocí vodováhy) a celý tento optický klam mají na svědomí šikmé stěny, které si náš mozek nedokáže správně zpracovat. Poslední zastávkou byl dřevěný kostel NANEBEVSTOUPENÍ PÁNĚ v Petrovicích u Karviné z roku 1739. Tento kostel byl postaven pouze ze dřeva a bez jediného hřebíku. Exkurze se nám líbila a nabízíme bohatou fotogalerii.
M. Foltýn, E. Heckelová, L.Trzaskaliková