V nové INFORMATICE pracujeme s ozoboty

Zveřejněno: 25. ledna 2024

Víte, co je ozobot?

Odpověď pro vás i pro nás vytvořila umělá inteligence AI (Chat GPT):

Dotaz: Znáš ozobota?

Odpověď:

Ozobot je malý robot navržený tak, aby pomáhal dětem učit se programovat a rozvíjet dovednosti v oblasti STEM (věda, technologie, inženýrství a matematika). Ozobot je vybaven senzory, které mu umožňují sledovat čáry a reagovat na různé barvy. Může být programován pomocí různých barevných kódů, které děti mohou kreslit na papír nebo na speciální povrchy.

Ozobot je zajímavý nástroj pro výuku programování a logického myšlení u dětí, protože umožňuje kombinaci fyzických a digitálních prvků. Používá se zejména ve školách a jiných vzdělávacích prostředích k podpoře výuky informatiky a technologie.

Poznámka: Informace o konkrétních produktech mohou být aktuální k datu mého posledního aktualizačního řezu v lednu 2022, a mohou se od té doby změnit.

Ve 4.B a 5.B si práci  všichni vyzkoušeli a vy se podívejte do fotogalerie, jak se dětem dařilo. Bavilo nás to opravdu moc!

Krátké videoukázky: video1,   video2

M. Adamcová