V úterý 8. 5. se ve čtenářském klubu děly věci, to Oslík se Sovičkou ještě nezažili - představte si, ztratila se velryba! Ano, malá Gerda, možná ten příběh znáte. A znají ho už také naši prvňáčci. Nepřečetli si ho zatím sami, přišli si poslechnout své starší spolužáky ze 7. ročníku. A poslouchali pozorně, jak se ukázalo při závěrečných otázkách po skončení četby. Dokázali vyjmenovat všechny tvory, se kterými se malá Gerda při svém putování setkala, a uznejte, nebylo jich málo – narval, delfíni, kosatky, tučňáci, chobotnice, vorvani, plejtváci….. A ještě plno dalších detailů si děti dokázaly vybavit. Jen u otázky, kterou vymyslel Oslík naprosto nečekaně, se děti trochu potrápily, než přišly na to, proč se zátoce, kterou Gerda hledala, říká Rajská. Nakonec společnými silami všichni přišli na to, že název nesouvisí ani s polévkou ani s omáčkou, ale s tím, že se někde cítíme jako v ráji. Tam, kde jsme doma, tam je nám nejlépe a tam také Gerda nakonec doputovala.
Příběh se šťastným koncem, tak to má být, ale pro nás doufejme i se šťastným začátkem – ukázalo se, že starší žáci rádi čtou svým mladším kamarádům a určitě budou v podobných akcích pokračovat. Už teď se na ně a na všechny další žáčky ve čtenářském klubu Sovička s Oslíkem těší! A nemyslete si, i oni dva si zapamatovali důležitou myšlenku z příběhu – nejlepším kompasem ve tvém životě je tvé srdce.
Na přípravě dnešní premiéry se podíleli vyučující českého jazyka – paní učitelky Bartošová, Dziadziová, Mrózková, pan učitel Prokeš a žáci literárního semináře 7. ročníku – Karolínka, dvě Elišky, tři Kristýnky, Anežka, Natka, Klárka a Robin – všem děkujeme:)

Navštivte fotogalerii!

Iva Mrózková