Souboj čtenářů 2019

Zveřejněno: 27. května 2019

Souboj čtenářů je soutěž ve znalosti knih určená žákům šestých tříd, kterou realizuje společnost Svět knihy v rámci kampaně na podporu četby Rosteme s knihou.
Letošního 10. ročníku se zúčastnilo 120 škol.
Pouze pět škol, které uspěly v online kole, jež proběhlo 15.dubna 2019, se mohlo zúčastnit finálového kola v Praze konaného 10. května 2019.
Naší škole se již potřetí podařilo do finále postoupit. Přestože jsme v online kole získali třetí místo, v Praze jsme dosáhli místa pátého. I tak je to velký úspěch a všichni, kteří byli do přípravy zapojeni, si zaslouží velké poděkování ( i děti ze Čtenářského kroužku, které své starší kamarády s chutí zkoušely :).)
Příprava na tuto soutěž je velmi náročná. Už od počátku února začíná tří a půl měsíční „maratón“, kdy nestačí knihu jen přečíst a vědět o čem je. Žáci si musí vypisovat různé informace týkající se děje, postav, míst, významných osobností, událostí, ale také mít znalosti o autorech, ilustrátorech a jejich ocenění. Mnohdy je důležité si vypsat i slova, kterým nerozumí, a dohledat významy těchto slov. No prostě knížky jsou probrány křížem krážem.
Výběr letošních titulů byl velmi dobrý a našim šesťákům se knihy líbily. A které tituly byly ty soutěžní? Podívejte se. Možná vás některý zaujme.
Odměnou pro soutěžní tým byla návštěva Lego výstavy českých památek.

N. Dziadziová a P. Bartošová