Čtenářský kroužek

Zveřejněno: 6. listopadu 2019

Pravidelně každé pondělí skupinka žáků prvního stupně navštěvuje Čtenářský kroužek. A nebylo tomu jinak ani toto pondělí. Na smluveném místě vyzvedla paní učitelka Dziadziová malé čtenáře a šlo se směrem ke čtenářskému klubu. Něco bylo jinak. Cestu do klubu zdobily svíčky. Jedna, druhá, třetí ...... Začínaly se objevovat dotazy, v některých tvářích byl vidět stále úsměv, v jiných mírné obavy. Pomaloučku se otevřely dveře do klubu, bylo v něm přítmí, na zemi jako kdyby seděl obrovský černý balvan, který chraptivým hlasem žáky žádal, aby si sedli a dávali pozor. Počáteční smích vystřídalo hrobové ticho. Jen to černé NĚCO četlo hororovou povídku Poslední metro. Po dočtení povídky byste slyšeli spadnout i špendlík, takové ticho bylo v místnosti. Balvan se začal hýbat a kuk .......... zpod černé deky na děti vykoukla paní učitelka Bartošová. Chvíli jsme si ještě povídali o metru a povídce, ale pak jsme se pustili do „duchařské části“ našeho setkání, kdy jsme se seznámili s knihou Darebák David, která úplně nabízela řešení otázek, zda duchové opravdu jsou, zda někdo zažil nějakou záhadu apod. Téma bylo zajímavé, čas ale neúprosně letěl a žáci ještě dostali Halloweenský test, který nejlépe zodpověděly Barča a Gábinka, a tím si zasloužily halloweenskou sladkou odměnu. Oběma výherkyním ještě jednou gratulujeme. Závěr kroužku patřil dýním, strašidlům, duchům a kouzlům v obrázkové podobě, které si děti vybarvovaly, dokreslovaly a užily si poklidný zbytek hodiny.

P.Bartošová, N. Dziadziová