Prosinec 2023

Zveřejněno: 26. března 2024

Prosinec pro naši školku byl měsíc krátký, ale zato nabitý mnoha akcemi. O adventním čase se děti radovaly z příprav na Štědrý den. Třídy se pyšnily vánočními stromky a další krásnou výzdobou. Seznámily se také s mnoha tradicemi. Celou vánoční náladu jsme odstartovali na vánočním jarmarku ZŠ Cihelní, kde se prodávaly
výrobky od dětí, učitelek ale i od rodičů. Rozsvítil se stromek před školou a jedlo se výborné občerstvení připravované provozními zaměstnanci. 
Hned ze začátku měsíce nás ve školce navštívila trojice Mikuláše, čerta a anděla. Děti jim zazpívaly a zarecitovaly pár básniček a za odměnu si každý vysloužil odměnu. 
Své hudební, dramatické a výtvarné schopnosti děti předvedly na vánoční besídce a tvoření své třídy. Nejmenší děti využily k předvedení písniček audiovizuální techniku,
jelikož se celá besídka dopředu natáčela a následně pustila rodičům formou videoprojekce. Ostatní třídy vystoupení předváděly na živo. K tomu jsme si společně vyrobily pár vánočních dekorací a snědli cukroví. Děti z Veverek předvedly rodičům, celé školce a předškolákům z MŠ Cihláček muzikálové vystoupení “O 12 měsíčkách”.  Děti i paní učitelky si vysloužily velký potlesk! 


Jako malý předvánoční dárek děti vyrazily do kina MěDK na jejich oblíbenou pohádku “Tlapková patrola”. Některé děti se s prostředím kina setkaly poprvé, ale všechny to nakonec zvládly bez problémů. V MěDK dále proběhla beseda v knihovně na téma “Advent” a tradice spojené s Vánoci. Této akce se zúčastnily děti ze třídy veverek a ježků.  No a po všech těch krásných akcích, přípravách a těšení se konečně dorazil Ježíšek. Děti si užily “Vánoce” ve školce u vánočního posezení u stromečku. Vyzkoušely si tradice na vlastní kůži. Potom už zacinkal zvoneček a děti se vrhly do rozbalování a hraní si s novými hračkami. Těsně před Štědrým dnem jsme se rozloučili, popřáli si vše nejlepší do nového roku a pak si jen užívali rodinné pohody. 

Akce: 
Vánoční jarmark na ZŠ Cihlení
Čertovský den s Mikulášem a andělem 
Besídky a vánoční dílničky 
Vystoupení veverek “O 12 měsíčkách”
Knihovna - téma Advent (veverky)
Kino - Tlapková patrola
Vánoční posezení u stromečku