Den Země na Cihelní

Zveřejněno: 20. dubna 2023

Ve čtvrtek 20.4.2023 proběhla u příležitosti oslav Dne Země školní výstava domácích zvířat a květin. Děti přinesly do školy zvířátka a celé dopoledne je představovaly návštěvníků, kteří měli možnost hlasováním vybrat nejroztomilejšího mazlíčka a nejkrásnější květinu.
Mezi pěstiteli pokojových květin se na 1. místě umístil Triebl Michal, na 2. místě Chepurko Michael a na 3. místě Forst Jakub.
V kategorii chovatelů se na 1. místě umístil Burdek Jan s králíčkem, na 2. místě Drcmánková Laura s králíčkem, na 3. místě Kramná Adéla rovněž s králíčkem, na 4. místě Nechvátal Vít s tarantulemi a Pietraszová Kristýna a myši.
Všechny děti si odnesly sladkou odměnu a diplomy. Majitelé zvířátek na prvních třech příčkách pak navíc poukázky na nákup zboží dle vlastního výběru ve zverimexu.
Akce se velmi vydařila. Návštěvníci obdivovali všechna vystavovaná zvířátka, zvláště ti nejmenší, kteří k nám zavítali z mateřských škol.
Všem vystavovatelům patří poděkování a velká pochvala za přípravu a účast. Rovněž rodičům děkujeme za podporu dětí. Přejeme všem mnoho chovatelských úspěchů a už se těšíme na další ročník.
Za kabinet přírodopisu a EVVO koordinátora Mgr. Hana Dumbrovská a Mgr. Ilona Břečková.