Naše tradiční anglická soutěž se uskutečnila 23. ledna a zúčastnili se jí všichni přítomní žáci z 5.A a 5.B (celkem 34 účastníků). Čekalo na ně celkem 10 stanovišť, na kterých strávili při plnění úkolů vždy jednu minutu. A v čem soutěž spočívala? Páťáci kreslili, luštili kvízy, poslepu hádali tajemné předměty, hledali slovíčka, buď na obrázcích, nebo si je museli vymyslet – dnes se prostě neučili ve třídě s vyučujícími, ale hráli si. Úkoly byly velmi různorodé, a proto si každý našel něco, v čem mohl vyniknout a ukázat, co se v hodinách angličtiny již naučil. Chceme moc poděkovat za pomoc na stanovištích všem žákům 9.A, kteří mladším spolužákům pečlivě všechny soutěžní úkoly vysvětlovali a poté i vyhodnocovali. Zde jsou ti nejúspěšnější soutěžící:

1. místo: Matyáš LOKAJ (5.A) 140 bodů
2. místo: Nela RANDOVÁ (5.A) 131 bodů
3. místo: Nela TRZASKALIKOVÁ (5.A) 127 bodů

Gratulujeme!

Navštivte fotogalerii!

Vyučující anglického jazyka (Ing. Mitašik, Mgr. Tvrdoňová)

Ve středu 22.1. a ve čtvrtek 23.1. se na naší škole konalo školní kolo Pythagoriády. Pythagoriáda je matematická soutěž určená pro žáky 5. až 8. ročníků. Této soutěže se letos zúčastnilo 71 našich žáků.
Žáci s nejlepšími výsledky:
5.ročník                                                  6.ročník
1. Nela Trzaskaliková 5.A                      1. Markéta Graňáková 6.C
2. Karolína Graňáková 5.A                    2. Daniel Witosz 6.B

7.ročník                                                  8.ročník
1. Tereza Lotterová 7.A                         1. Valerie Halamová 8.A
2. Kristýna Ovsenáková 7.B                  2. Klára Kupczaková 8.B
                                                                  Alena Szvitková 8.B

Vítězům gratulujeme a všem ostatním děkujeme za účast a přejeme hodně štěstí v dalším matematickém snažení.

A. Fránová

„Právě vylezl ze své hromádky. „Těch pokladů, co jsem našel v zemi. Kličku, hřebík, knoflík i zrcátko. Ale kam je dám? A co to tu visí na šňůře? Kalhotky s kapsami. Ty jsou hezké!“

Vzpomínáte? Jistě! Kdo by neznal krtečka, roztomilou pohádkovou postavu, kterou před 63 lety stvořil výtvarník Zdeněk Miler. Od té doby si krteček získal malé i velké příznivce

po celém světě a jeho příběhy jsou stále s nadšením sledovány ať už v knižní nebo filmové podobě.

My jsme se za ním a jeho kamarády vydali do knihovny, abychom si některá jeho dobrodružství připomněli. Co třeba Krtek a televizor? Nebo Krtek a sněhulák? Který příběh je váš oblíbený? Nám se líbí všechny. Známe je spíše z večerníčků, ale už umíme číst, tak si nějakou knížku o krtkovi brzy přečteme…

Navštivte fotogalerii!

Druháci a p. učitelky

Krtek a my
Krtek a my Krtek a my
Krtek a my
Krtek a my Krtek a my

Lyžařský kurz pro žáky prvního stupně

5 denní lyžování budeme letos absolvovat v termínu od 24.2. do 28.2. 2020. (Odjezd denně v 10.40, návrat v 15.30).

Výcvik vedený zkušenými instruktory je opět realizován v krásném areálu SKI Kampaland v Bukovci.V rámci akce je samozřejmě možno zapůjčit celou lyžařskou výzbroj, stačí nahlásit velikost nohy v centimetrech a výšku postavy;).

To vše díky štědrosti zástupců města Karviná za pouhých 800,-Kč.
(připomínáme v ceně je:doprava autobusem, skipas, odborné vedení instruktory a zapůjčení kvalitní seřízené výzbroje)!!!

Pečlivě zvažujte a rychle reagujte, protože počet míst je i v tomto roce omezen!!!
Máme k dispozici, jako ostatní školy, pouhých 23 míst.

Protože je předpoklad, že by mohla být vyšší poptávka, než nabídka - pro účast na avizované akci je zapotřebí:

1. osobně nahlásit a zapsat dítě na sekretariátu školy,
2. složit částku 800,-Kč fyzicky u paní sekretářky a
v případě zájmu o zapůjčení lyžařské výzbroje uvést potřebné údaje (velikost nohy a výšku postavy dítěte).

O zařazení mezi účastníky kurzu rozhoduje tedy včasnost přihlášení dítěte a složení celé částky!!! Ti z vás, kteří budou pomalejší, budou zařazeni na místa nahrádníků - v případě neúčasti někoho z úspěšně přihlášených, budou osloveni a dodatečně zařazeni.

Další informace budou předány přihlášeným účastníkům do 11.2.2020.

Mgr. Zdeněk Jelínek, ředitel školy