Školní parlament - únorová schůzka

Zveřejněno: 25. února 2024

Školní parlament (ŠP) se sešel na svém únorovém zasedání v trochu slabším počtu, někteří byli nemocní a někdo měl problém ve středu najít čas na parlament z vážných důvodů - kroužky, tréninky, doučování, což chápu. Příště se mi prosím omluvte předem e-mailem, neposílejte vzkazy na poslední chvíli po spolužačce. Některým se ale prostě nechtělo přijít - na tom musíte zapracovat - 8.A a 7.B pouvažují, jestli chtějí být nadále součástí ŠP, členství není povinné, ale pokud třída JE členem ŠP, musí zástupce třídy chodit na schůzky, jinak je členství formální a tím pádem nemá smysl. Zkuste popřemýšlet a dejte mi vědět.
Přivítali jsme vzácného hosta - přišla nás navštívit paní zástupkyně ředitele Mgr. Adamcová a objasnila parlamentníkům, jak to je s tvorbou rozvrhu pro celou školu a proč není úplně reálný nápad z minulé schůzky - posunout začátek výuky na 9:00. Projednala s námi i některá další témata (např. nový systém evidence pozdních příchodů). Moc děkujeme za to, že si našla čas, víme, kolik má starostí a práce.
Pokud vás zajímají podrobnosti z jednání, obracejte se na členy parlamentu ve své třídě, budou vás informovat. Někteří si vzali na starost další úkoly, které budou řešit s vedením školy, zveřejňovat víc zatím nebudu. Opět se ukázalo, že chuť do práce nám nechybí a udělat něco navíc je fajn. Také se opět potvrdilo, že plno "problémů" si může třída vyřešit sama a parlament k tomu ani nepotřebuje (viz stálý problém v některých třídách - ubrousky, kapesníky, toaletní papír, porušování zásad slušného chování, nedodržování školního řádu apod.). Je potřeba se domluvit mezi sebou a hlavně úzce spolupracovat s třídním učitelem/učitelkou, prostor máte např. v třídnických hodinách.
Velice si vážím toho, že na schůzku přišly (mimochodem jako vždy) i nejstarší členky z 9.A a 9.B, vzhledem k tomu, že momentálně řeší přihlášky na střední školy a času moc nemají - díky, Gabko a Sabčo:-)
Také děkuji všem, kteří přispěli dobrými nápady - a to byli vlastně všichni, kteří se sešli - takže díky, Eliško, Damiane, Michale, Nikčo, Maruško, Víťo a Pavle (podle tříd: 5.A, 6.A, 6.B, 6.C).
Za mě - užitečná schůzka, takže se těším na další v březnu - termín sdělím včas a určitě to nebude středa, ať se nás sejde co nejvíc.
Všechny zdravím.
Mgr. Iva Mrózková

Navštivte fotogalerii!