Chemie na hradě - věda a zábava
Historické prostory Slezskoostravského hradu se dnes proměnily v obří interaktivní laboratoř pod širým nebem. Konal se zde další ročník populárně-naučné akce Chemie na hradě, kterou pořádá Přírodovědecká fakulta Ostravské univerzity. Návštěvníci měli jedinečnou možnost zažít vědu na vlastní kůži. U stánků na hradním nádvoří na návštěvníky čekaly vizuálně atraktivní pokusy, bleskové ohně i akční fyzika. Velkému zájmu se těšily také matematické rébusy a chemické aktivity s výslednou sladkou odměnou. Školáci si mohli sami vyzkoušet práci s různými pomůckami a odnesli si domů například vlastnoručně vyrobeného hopíka z Herkulesu nebo barevnou křídu vyrobenou ze sádry. Hlavním cílem této akce bylo ukázat, že přírodní vědy nejsou žádná teorie. Během programu probíhalo také chemické divadlo a nově nám zahrála žákovská rocková kapela.
Malá ukázka z programu je ve fotogalerii.
I. Břečková, L.Prokeš, P. Kolibačová







