9.A v Divadle loutek

Zveřejněno: 14. května 2024

7.5.2024 vyrazila 9.A mini autobusem do Ostravy na divadelní ztvárnění novely britského spisovatele George Orwella Farma zvířat. Jedná se o nezapomenutelné dílo hovořící o totalitním režimu ztvárněné jako podobenství s farmou zvířat. Zvířata žijící pod útlakem člověka se vzbouří a založí svobodnou společnost v duchu hesla "Všechna zvířata jsou si rovna". Původní pravidla (přikázání) však začnou vládnoucí prasata měnit bez souhlasu ostatních a postupně se z nich stávají neomezení utlačovatelé všech zvířat, dokonce se spolčí s člověkem. Představení končí větou napsanou na tabuli původních sedmi přikázání: "VŠECHNA ZVÍŘATA JSOU SI ROVNA, ALE NĚKTERÁ JSOU SI ROVNĚJŠÍ."

S nápadem navštívit divadelní představení přišla paní učitelka Mrózková a my jí za to děkujeme. Za 9. A napsala Gabka Novotná.


 

Ráda bych připojila pár slov: Měla jsem velké štěstí, že se mi podařilo zajistit pro 9.A vstupenky na toto divadelní představení, mají totiž stále vyprodáno. O Farmě zvířat jsme diskutovali v hodinách ČJ, seznamujeme se také s některými filmovými adaptacemi knihy. Cestou zpět do Karviné jsme se žáky diskutovali i v autobuse, bylo jasné, že je divadelní představení zasáhlo a vyvolalo silné emoce. Ocenili také krásný interiér Divadla loutek a úžasné výkony herců v nádherných obřích maskách. 

Děkuji paní učitelce třídní Heckelové za spolupráci při zajišťování návštěvy divadla a všem žákům za jejich přístup a kultivované chování během představení i za všechny ohlasy a zpětnou vazbu. Ráda učím takové žáky. Iva Mrózková.